www.aleksandra.mierzeja.com - witamy i zapraszamy !
Dziś jest: Sobota, 25 Maja 2024 r.

Krynica Morska

Prawa miejskie Krynica Morskaotrzymała w 1991 roku. Jest najmniejszym i jednocześnie jednym z najmłodszych miast w Polsce, na stałe zamieszkiwanym przez około tysiąc osób.
 
Krynica Morska to dawniej osada o charakterze rybackim. Od strony morza znajdują się tu wspaniałe, jedne z najpiękniejszych na świecie plaże, pokryte białym piaskiem. Pas środkowy pokryty sosnowymi lasami z domieszką dębu, buka i świerka. Czyste powietrze i znajdujący się w nim aerozol morski, wpływają na atrakcyjność warunków klimatycznych.
 
Krynica Morska to wspaniały ośrodek turystyczny, w którym więcej niż gdziekolwiek na polskim wybrzeżu dni słonecznych. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków.
 
Atrakcję miasta stanowi latarnia morska - wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m. daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. 
 
Plaże Mierzei Wiślanej należą do najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, szerokość ich dochodzi do 50 m. Największą atrakcją plaż oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych jest bursztyn wyrzucany przy sztormowym wietrze na mierzejowe plaże.
 
Nad zalewem znajduje się molo spacerowe. Przy Porcie Jachtowym działa założony w 1971 roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping.
 
Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.